AKM Články

Nové označení pneumatik, ... aneb jako u elektra s energetickým štítkem

Shodně jako u elektro zboží, se na podzim 2012, objeví i energetické štítky na pneumatikách. Budou obsahovat celkem tři údaje, tj. hodnota valivého odporu (spotřeba paliva), hodnota přilnavosti a hodnota hlučnosti.

Více zde ... »

Jak snížit spotřebu PHM?

Taky už Vás rozčiluje zvyšující se cena PHM? Nechcete dávat za PHM stále více a více peněz? S cenou PHM toho asi moc neuděláte, nicméně co ovlivnit můžete to je spotřeba Vašeho auta. A jak na to? Zde je několik základních rad, jak snižit spotřebu .... nicméně asi už je všechny znáte, ale kdo se tím řídí, že? Takže přečtěte níže uvedené a třeba Vám to i pomůže .... Neni to zas tak složité jak žebřík.

Více zde ... »

Povinnost zimních pneumatik

Dle novely zákona musejí mít osobní auta od 1. listopadu do 31. března zimní pneumatiky na všech komunikacích, pokud je na silnicích souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze toto během jízdy očekávat. Co se Vám může stát, pokud vyjedete v dané době na letních pneumatikách?

Více zde ... »

Příprava auta na zimu

Teplota začíná pomalu klesat a blíží se magické datum 1. listopadu, je tedy nejvyšší čas přezout auto na zimní pneumatiky, doplnit nemrznoucí směsi a připravit se na klouzající se cesty. Protože riskovat na letních pneumatikách v zimě se opravdu nevyplácí. Článku proč jo a proč ne a jestli stačí 2 pneumatiky nebo všechny 4, bylo napsáno již tolik, že je zbytečné to neustále do kola opakovat. Ale protože se říká "opakování matka moudrosti", tak si o tom něco řekneme, respektive napíšeme.

Více zde ... »